Dante Inferno

Dante Inferno

Italian Aurora has made Dante Inferno 920-PN Limited and Numbered fountain pen. Barrel in black lacquer and rose gold trims and a particular in red lacquer as the flames in Hell. Lacquer piston fountain pen with rose gold trims in only 1.265 pieces all over the world (Dante’s date of birth).

80/85/150th Anniversary

80 / 85 / 150th Anniversary

Oval başlığında "ikili" mozaik vardır. Sedef logo kırmızı mercan tabanın üzerine yerleştirilmiştir. Sert kristal lensleri vardır.
Aurora'nın seksen beşinci yılını kutlamak amacıyla yaratılan seçkin bir kalem. Bu model dünya çapında mükemmel zevk ve ince İtalyan işçiliğinin sembolü olmuş, bir şirketten 75'inci ve 80'inci yıl dönümlerinde oluşturulan tarihi modellerin geleneğinden gelmektedir.

Palladio

Palladio

Uyumlu Mimari
Orantı ve hayal gücü, yaratıcılık ve denge...

Yaratılışının beşinci yüzyılında, Aurora Andrea Palladio’nun dehasını kutlamak için klasik stilinden esinlenerek onu modern bir güzellik yapan, şaşırtıcı bir cazibeye sahip bu kalemi yarattı.

Nobile

Nobile

Cesarete Adanmış

General Umberto Noble’nin girişimlerine ve cesaretine adanmış bir koleksiyon.
1928’de Italia Uçağıyla, buz üzerindeki keşifleri ve Red Tent (kırmızı çadır) ile kahramanca gezileri tarihin izlerinin üzerine işlendiği, güçlü bir karaktere sahip kalemle onurlandırıldı.

Sınırlı ve sayılı seri: 99 altın kapaklı dolma kalem, 1.919 yaldızlı kapaklı dolma kalem ve 999 adet ince kalem.

Mar Ionio

Mar Ionio

Aurora, İtalya denizlerine adanmış sınırlı sayıda kalem serilerini en son, İyon Denizi'ne ithafen yaptığı 'Mar Ionio' isimli koleksiyonuyla taçlandırdı.

Akdeniz'in güneşli atmosferinı yansıtan parlak turuncu mermer reçine ve rodyum kaplama ile oluşturulan bu kalem adeta kalem severleri İyon Denizi'nin tarihi sıcak atmosferine götürüyor.

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci

Klipsi sofistike bir mekanizmaya sahiptir. Sadece 99 parça ile sınırlı, en prestijli modeller som altındır ve kapaklarındaki toka kıymetli yakut taşlarla bezenmiştir.

Sınırlı ve sayılı seri: 1.919 adet altın kaplı dolma kalem ve 499 adet roller kalem mevcuttur.

La Royale

La Royale

Ünlü İtalyan besteci Giuseppe Verdi ve onun değerli eşsiz eserlerine adanmış bu özel, prestijli koleksiyon sadece 99 adet ile sınırlı.

Özel bir tasarım ile oluşturulan bu koleksiyon elmaslarla süslenerek efsanevi müzisyenin soyluluğunu bir kez daha taçlandırmıştır.

Guiseppe Verdi - Opera

Giuseppe Verdi - Opera

Aurora, gelmiş geçmiş en iyi ve saygın İtalyan bestecilerinden olan Giuseppe Verdi''yi bıraktığı değerli mirası ve otantik eserlerini dünya müzik tarihine sonsuza dek hatırlatmak için değerli bir koleksiyon tasarladı.

Bu koleksiyonun ilk şaheser eserine ise OPERA ismini verdi.

Bu özel kalem klasik bir mücevher ve ebonit besleyici sağlam bir 18 ayar altın uça sahiptir.

Giuseppe Verdi - Gran Gala

Giuseppe Verdi - Gran Gala

To celebrate Giuseppe Verdi means to pay homage to one of the greatest composers ever and to honor the artist who crated the richest collection of operas of all time, reminding the world of a precious inheritance left by an authentic master of music.

Benvenuto Cellini

Benvenuto Cellini

Benvenuto Cellini ,bugün bile dünyada takdir edilen eserleri bulunan 16. yüzyılın kuyumcu sanatçılarındandır.

Bu özel insana ithafen Aurora 1919 adet sayılı eşsiz kaleminini dünya çapında koleksiyoncuların kalbini çalmak için eşsiz bir tasarıma dönüştürmüştür.

Hastil & Thesi

Hastil & Thesi

Çağdaş yazı için İtalyan tasarımı.

Marco Zanuso Tarafından tasarlanan New York'ta Çağdaş Sanatlar Müzesinde daimi sergide bulunan, Hastil ve Thesi Dünya'da İtalyan yaratıcı tasarımının en önemli parçalarındandır.

Mar Ligure

Mar Ligure

Denizin izleri

Derinliklerin mavisi, çarpıcı azur suyun eşsiz bucaksız manzarası, dalgaların ucundaki beyaz köpükler. Mari D’Italya (İtalya’nın denizleri) koleksiyonunda, Aurora dizginleri yaratıcılığa bıraktı ve son derece eşsiz bir kalem serisi yarattı. İtalya’nın masalsı büyüleyici güzelliğini yakalamak için, her tasarım İtalyan yarımadasını çevreleyen denizlere adandı.

Papa Beatificazione

Papa Beatificazione

Büyük bir adama atfen

Papa Giovanni Paolo II’nin aziz ilan edilmesini Aurora başka bir sınırlı koleksiyonla hatırlamak istedi. Sadece Kilise için değil bütün insanlık için duygusal ve önemli bir andı, ne de olsa Papa Wojtyla, diğer birkaç kişi gibi, herhangi bir dini inancın çok ötesinde önemli bir hayat örneği bırakarak gitti. Bu büyük adama ve onun aziz ilan edilmesine atfen Aurora bu eşsiz ve değerli koleksiyonu yarattı.

Mar Tirreno

Mar Tirreno

Denizin İzleri

Tiren Denizine ithafen yapılan bu koleksiyon İtalyan kültüründen doğasından ve tarihinden esinlenerek kendini yeşil rengin asaletine bırakmıştır.

İtalya antik tarihine ,kültürüne ve doğasına ait detaylar kaleme özenle işlenmiştir.

480 parçalık bu sınırlı seri aynı zamanda istek üzerine altın halkalarla da kişisel bir tasarım haline dönüştürülebiliyor.

Demonstrator

Demonstrator

Şeffaf bir dünyada yazın

Şeffaf gövdesinden yazma ruhu akıyor. Işık tarafından tasarlanmış, Demonstrator mükemmel mekanizmasını, iç zarifliğini, kendiliğinden gelen netliği ortaya çıkarıyor. Kendini ortaya koymaktan çekinmiyor ve düşünceyi yazıya döküyor. İleriyi görmeyi sevenlere değerli sınırlı bir koleksiyon.

Dolma kalem klipsinde bulunan pırlantalarla daha da kıymetleniyor.